Ronaldinho e-spor planını açıkladı

0

Ronaldinho e-spor

Ronaldinho e-spor alanında geniş çaplı bir projeye imza atıyor. Ronaldinho, kripto parasını satışa çıkarmasının ardından, e-spor projesi ile gündeme geldi.

Ronaldinho e-spor projesini açıkladı

Bir zamanların en iyi futbolcusu olarak gösterilen Ronaldinho, NEO Blockchain platformu üzerinde düzenlenen bir koin olan Ronaldinho Soccer Coin (RSC)’i çıkarmıştı. World Soccer Coin ortaklığıyla yürütülen projede toplamda 350 milyon token satışa sunulacağı açıklanmıştı. Ronaldinho son olarak, e-spor projesi ile gündeme geldi.

Kripto para lansmanını kapsayan proje, bir futbol akademisi kurmayı, amatör ve küresel lig maçlarına ev sahipliği yapmayı ve dijital ortamlarda futbolu geliştirmeyi kapsıyor. Çinli firma NEO tarafından sağlanan teknoloji ile e-spor projesinde blockchain hizmeti kullanılacak.

Sanal stadyumlar üzerinden yürütülecek projede, oyuncu performansları kaydedilip, analiz edilebilecek. Ayrıca dijital ortamda bahis oynamak da mümkün olacak.

Sanal stadyumlar, önümüzdeki 3 yıl boyunca 300 noktada bulanacak. Ronaldinho’nun projesinde ilk hedef olarak ise Asya bölgesi hedefleniyor. Filipinler, Vietnam ve Tayland’daki stadyumların 2019’da faaliyete geçmesi bekleniyor. Ayrıca Temmuz 2019’da Bangkok’ta bir e-spor turnuvası gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>