Rus bankası VTB Bitcoin hakkında açıklama yaptı

0

VTB Bitcoin

Rus bankası VTB Bitcoin hakkında bir hayli olumsuz konuştu. Kendilerinin Bitcoin’i sevmediğini belirtti ve sert eleştirilerde bulundu.

Rus bankası VTB Bitcoin’i eleştirdi

Rus Bankası VTB’nin CEO’su Andrey Kostin verdiği bir röportajda kripto para ekosistemi ve Bitcoin hakkında konuştu. Kostin, sert eleştirilerde bulunarak kendilerinin bu alanı sevmediklerini belirtti.

Kostin Bitcoin’i sahte para olarak nitelendirirken, kripto para madenciliğinin para sahteciliği olaylarını artırdığını söyledi. Ancak CBDC’nin piyasaya sürülmesinin önemine dikkat çeken Kostin, Rusya’nın dijital ruble denemelerinin başlayacağını belirtti.

Bitcoin’i Orta Çağ’da sahte para üretmekle benzer gören Kostin, Rusya’nın gelecek yıl dijital ruble denemelerine başlayacağını paylaştı. Ayrıca CBDC’nin piyasaya sürülmesinin birkaç yıl daha sürebileceği ifadelerine yer verildi.

Kostin dijital para birimlerine karşı bir tutum göstermezken, kripto paraların karşısında durdu. Kostin’e göre dijital para birimi, geleceğin dijital dünyasının önemli bir parçası olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>