Rusya kripto paraları yasaklıyor

0

Bir ay önce, kripto paralar konusunda çok umutlu konuşan ve Ethereum’u öven Rusya Başkanı Putin fikrini değiştirmiş olabilir. Rusya’dan son gelen haberler, Merkez Bankası’nın kripto para değişimine izin veren web sitelerini yasaklatmak üzere harekete geçtiğini işaret ediyor.

Putin’in bugün Sochi’deki bir konferansta yaptığı “kripto paraların çok riskli olduğunu ve Rusya’da suçluluların para aklama aracı olarak kullanıldığını” açıklamalarının ardından Merkez Bankası’nın da kripto paraya karşı olduğunu açıklaması, Rusya’nın kripto parayı yasaklamaya hazırlandığını ortaya koyuyor.

Merkez Bankası’nın yöneticisi Sergei Shvetsov ise açıklamalarında ise kripto paraların güvenilmez bir yatırım aracı olduğunu ve Rus yatırımcıları korumak adına bu mecraları engellemek zorunda olduklarının altını çizerek, kripto paraya sert önlemler alacaklarını hatırlatmış oldu.

Öte yandan Rus Maliye Bakanı Anton Siluanov bir ay önceki açıklamalarında kripto paraların artık bir realite olduğunu ve bu paraların ticarette kullanılmasını mümkün kılacak önlemlerin alınması gerektiğini vurgulamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>