Techinside Google News
Techinside Google News

Sağlık sektöründe kurumsal TV dönemi

Sağlık sektörünün köklü kuruluşları hastanelerinde özel Kurumsal TV kanallarını hayata geçirmeye başladı.
- Advertisement -

free-limited-basic-tvHasta ve yakınları çoğu kez hastanelerin oda ve bekleme salonlarındayken canları sıkılıyor. Sistem 9 Medya’nın kurduğu Kurumsal TV sayesinde hastalar, hastanelerin kurduğu dijital ekranlardan artık hem bilgi alıyor hem de eğleniyor. Böylece hastanede geçen süreleri daha eğlenceli hale geliyor.

Kurumsal TV’lerin klasik televizyonların aksine, kurum ve kuruluşlara istedikleri içerikleri planlayıp hedef kitlelerine gösterme imkânı sunduğunu hatırlatan Sistem 9 Medya İcra Kurulu Başkanı Kaan Akın, “Hastanelere kurduğumuz sistemler, hastane yönetimi ve doktorlara hasta bilgilerini güvenli bir şekilde saklama imkânı veriyor. Sisteme sesle uyarı da eklenebiliyor” dedikten sonra, hastanelere kurdukları Kurumsal TV’lerin hasta ve refakatçilerine ihtiyaç duyulan tüm bilgileri ekrandan gösterdiğini vurguluyor.

Akın, sistemin diğer yararlarını şöyle özetliyor: “Tarafımızdan yapılan merkezi kontrol sayesinde mesajlar doğru zamanda doğru yerde ekrana getiriliyor. Hastaneleri kâğıt ve evrak karmaşasından kurtarıp, çevre dostu bir ortam yaratılıyoruz. Hastalar ekranlardan haberleri okuyup, hava durumu hakkında bilgiler alırken, doktorlar da yaklaşan seminer ve toplantıları hakkında ayrıntılı bilgileri görebiliyor.”

Uluslararası alanda Digital Signage olarak bilinen Kurumsal TV’lerin, sadece bir televizyon değil, televizyonun ötesinde bir mecra olduğunun altını çizen Akın, “Kurum ve kuruluşlar hedef kitleye mesajlarını sistem üzerinden en kısa yoldan gönderebiliyor. İçerikleri Sistem 9 Medya ekibi tarafından hazırlanan Kurumsal TV’lere haberlere ek olarak video da ekleyebiliyoruz. Ekibimiz, bilgileri hızlı bir şekilde güncelleyebiliyor. Bilgi ekranlarını tek merkezden yönetiyoruz. Bizden bu hizmeti alan kuruluşlar, kendilerini müşterileri karşısında farklılaştırıp, rakiplerinin de bir adım önüne geçti” diyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir