sahibinden.com’dan TOBB ve TOBB ETÜ ile birlikte Eğitim İşbirliği

0

sahibinden.com ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), emlak danışmanları ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilerin uzmanlaşması, yeni girişimcilerin yetişmesi için önemli bir eğitim işbirliği imza attı.

Mesleki Uzmanlık Eğitimleri projesi adındaki işbirliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan eğitimler ile taşınmaz ticareti ve motorlu kara taşıtı ticareti sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin mesleki yetkinliklerini arttırırken, yetki belgesi sürecinde de destek sağlayacak.

Eğitimler dört farklı başlıkta ele alınacak

Yapılan işbirliğinde ayrıca, bu alanda iş kurmak isteyen yeni girişimcilerin de mesleki eğitimlerini tamamlayarak yönetmeliğe uygun şekilde sektöre adım atmaları hedefleniyor. Bu işbirliği sonucu alınana eğitimi başarıyla tamamlayan profesyoneller ve girişimci adayları, TOBB Meybem tarafından yapılacak Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavında sahibinden.com kullanıcılarına özel indirimlerden faydalanabilecek.

Mesleki Uzmanlık Eğitimleri projesi kapsamında Haziran ayından itibaren düzenli olarak gerçekleştirilecek eğitimler, sahibinden Akademi’de yer alan çevrimiçi eğitim platformu üzerinden canlı olarak yapılacak.

Dört farklı başlıkta ele alınacak olan Emlak Eğitimleri ve Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Eğitimleri; Yasal Mevzuat ve Formlar, İş Yönetimi, Müşteri İlişkileri, Dijital Platformlarda Pazarlama konularını kapsayacak. Bu sertifikayı alan emlak profesyonelleri, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik kapsamında Yetki Belgesi almak için ihtiyaç duydukları üniversite onaylı 100 saatlik eğitim şartını sağlamış olacak.

Ek olarak sertifika programındaki sektörel eğitimler haricinde katılımcılar Mesleki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Eğitimi’nden de yararlanabilecek. TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri ile gerçekleştirilen işbirliğinin kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesine ihtiyaç duyan tüm sahibinden.com kullanıcılarına, sınav ücretlerinde indirim sağlanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>