Salesforce Quip’i satın aldı

0

Facebook’un eski CTO’su tarafından geliştirilen üretkenlik hedefli uygulama Quip, Salesforce tarafından 750 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Quip dört yıl önce, Facebook’tan ayrılan Bret Taylor tarafından geliştirildi. Ofis dokümanlarının online olarak ve çalışma arkadaşları ile eş zamanlı şekilde yorum yapmayı mümkün kılarak düzenlenmesini sağlayan Quip kısa sürede iş dünyasında beğeni kazanan bir uygulamaya dönüştü. Dört yıl boyunca bağımsız olarak ama yine Salesforce’dan destek alarak ayakta duran uygulama, sonunda şirketin 750 milyon dolarlık teklifine hayır diyemedi.

Quip satın almadan sonra daha güçlü olacak

Salesforce’un yatırım kanadı Salesforce Ventures daha önce uygulamaya küçük miktarlarda yatırım yapmış ve bu sayede uygulamanın 4 yıl boyunca ayakta kalmasını sağlamıştı. Satın almadan sonra Quip ayrı bir uygulama olarak varlığını sürdürecek ancak aynı zamanda Salesforce hizmetleri ile de entegre olacak. Uygulamayı geliştiren ekip de Salesforce içinde çalışmaya devam edecek. Öte yandan, Salesforce’ın dev kaynakları sayesinde uygulamanın bundan sonra adını çok daha fazla duyurması ve daha hızlı gelişmesi bekleniyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>