SAM Labs robotik eğitim kitlerini duyurdu

0

SAM Labs

SAM Labs, öğrencilerin dijital çağa uygun şekilde robotik ve kodlama eğitimi alabilmeleri için geliştirdiği yeni kitlerini duyurdu. SamLabs tarafından sunulan yeni kitler yazılım ve donanımı bir arada öğretiyor.

Robotik, yapay zeka, kodlama gibi Endüstri 4.0’da kilit rol oynayan yetenekler, yeni istihdam alanları oluşturuyor. Ancak yeni oluşan bu iş kollarını doldurabilmek için dijital çağa uygun bir şekilde eğitim ortamının hazırlanması gerekiyor. İşgücü İstatistikleri Bürosu 2020 yılında ABD’nin bilgisayar bilimi ile ilgili alanlarda 1.4 milyon istihdam alanı yaratacağını tahmin ediyor. Mevcut eğilimler devam ederse, Amerikan vatandaşlarının yalnızca yüzde 30’un bu işlerde çalışmak için gerekli becerilere sahip olacaklar.

SAM Labs eğitim kitleri

Şirket, öğrencilerin dijital çağa uygun şekilde eğitim alabilmeleri için öğretici ve eğlenceli kitler geliştiriyor. SAM Labs’ın yeni kitleri, DC motorlar ve ışık sensörleri de dahil olmak üzere esnek program modülleri ve donanım parçaları ve parçaları içeriyor. STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) alanında yaptığı çalışmalarla bilinen şirketin yeni kitlerinin 1000 dolar seviyelerinde olduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>