Samsung 14nm işlemci siparişlerine yetişmeye çalışıyor

0

Samsung 14nm işlemci

ABD’nin Çinli üreticilere uyguladığı ambargo sonrasında Samsung 14 nm işlemci siparişlerine yetişmeye çalışıyor. Samsung yoğun mesai yapmaya başladı.

Samsung 14 nm işlemci talebinde artış yaşadı

ABD’nin Çinli üreticilere uyguladığı ambargo, sektördeki düzeni değiştirmeye devam ediyor. Bu kez ABD merkezli şirketler, Samsung ile ilişkilerine hız vermeye başladı.

28 nm üretim sürecinde adeta bir patlama yaşayan TSMC’nin ardından Samsung da benzer bir talep patlaması yaşıyor. Çinli üreticiler, Samsung’dan yoğun bir şekilde işlemci talebinde bulunuyor.

Samsung için 14 nm’lik işlemci talebinde bulunulurken, Samsung’un yarı iletken birimindeki gelirlerin de artması bekleniyor.

Apple, Qualcomm, AMD, Nvidia gibi dev şirketler 5 nm üretim sürecine geçiş yaparken Çinli üreticiler bu konuda geri kalmış durumda. Birçok Çinli üretici 14nm ve 28nm işlemci kullanmaya devam ediyor. Samsung’un 14nm konusundaki başarısı da ambargoyla karşı karşıya kalan şirketlerin dikkatini çekmiş durumda. Samsung, artan bu talebi karşılamak için ise yoğun bir şekilde mesai yapmaya başladı diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>