Samsung akıllı dolap geliştirdi

0

Samsung akıllı dolap

Samsung akıllı dolap tasarımıyla iç mekanlarda bitki yetiştirmeyi daha kolay hale getirecek. Bu tasarım, LG’nin tanıttığı akıllı dolap konseptiyle benzerlik gösteriyor.

Samsung akıllı dolap özellikleri

Son yıllarda teknoloji şirketleri, akıllı ev elektroniği konseptlerinde ev içi bitki yetiştirme ürünlerine ağılık veriyor. Geçtiğimiz günlerde LG, bu amaçla akıllı dolap geliştirdiğini duyurmuştu.

Akıllı telefon sektörünün dev ismi Samsung, bu sektörde LG’ye direkt olarak rakip olacak bir ürün geliştirdi. Samsung’un akıllı dolap tasarımında 4 adet raf bulunuyor. Her raf içine 6 adet saksı rahatlıkla yerleştirilebiliyor.

Samsung’un akıllı dolabında, bitkinin büyüme durumuna göre dolap içindeki sıcaklık, ışık ve su ihtiyacı optimum şekilde ayarlanabiliyor. Böylelikle dolap içindeki bitkinin en verimli şekilde büyümesi hedefleniyor.

Samsung’un yeni dolabının, özellikle laboratuarlar ve test merkezleri tarafından talep göreceği belirtiliyor. Dolabın resmi satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>