Samsung, Amazon’un rakibini satın aldı

0

Samsung, Amazon Web Service’ın rakibi, bulut bilişim hizmetleri veren Joyent’i satın alarak yeni bir pazara adım attı. Samsung’un satın alma için ne kadar ödediği açıklanmadı ancak Joyent kısa süre önce Peter Thiel ve Intel Capital’den 125 milyon dolar yatırım almıştı.

Güney Koreli elektronik üreticisi bu yeni adımı ile  Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform’a da rakip oldu. Bulut bilişim servisleri, hem kurumsal hem de kişisel alanda hızla büyüyor ve kullanıcılar sadece ufak bir ödemeyle, ancak pahalı donanımlarla elde edebilecek güçlü bilişim imkanlarına sahip oluyorlar.

Joyent’in CEO’su Scott Hammond yayınladığı blog yazısında, “Bugüne kadar her türlü teknik imkana sahiptik ama giderek büyüyen pazardaki dev oyuncularla rekabet edebilecek kaynağa sahip değildik,” diyerek Samsung’un şirkete sağlayacağı avantajı dile getirmiş oldu. Hammond ayrıca, 10 yaşındaki Joyent’in, Güney Koreli devden bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam edeceğinin de altını çizdi.

Joyent aynı zamanda ünlü programlama dili Node.js’in yaygınlaşmasında önemli role sahip olmasıyla da tanınıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>