Techinside Google News
Techinside Google News

Samsung Apple’ın iPad reklamıyla dalga geçiyor

Apple'ın yeni M4 çipli iPad Pro için yayınladığı "Crush" adlı reklamı, Samsung'un alay konusu oldu. İşte detaylar.
- Advertisement -

Samsung, Apple’ın M4 çipli iPad Pro için yayınladığı ve tepki çeken “Crush” reklamıyla dalga geçiyor. Kendi reklam filminde “Yaratıcılık ezilemez” mesajıyla Apple’a gönderme yapıyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni M4 çipi ve ince tasarımıyla öne çıkan iPad Pro için “Crush” adlı bir reklam yayınlamıştı.Reklamda, bir pres makinesinin çeşitli sanat eserlerini ve oyuncakları ezmesi yer alıyordu. Bu reklam, kullanıcılar tarafından sanatsal ifadeyi ve yaratıcılığı yok saymakla eleştirildi ve Apple özür dilemeyi ve reklamı yayından kaldırmayı tercih etti.

Fırsatı değerlendiren Samsung, “Yaratıcılığı asla ezmeyiz” sloganıyla kendi reklam filmini yayınladı. Reklamda, Apple’ın pres makinesinin ezdiği enstrümanları kullanan bir müzisyen, Galaxy Tab S9’un yardımıyla müzik yapıyor. Samsung bu reklamla, Apple’ın reklamının yarattığı olumsuz algıyı tersine çevirmeyi ve kendi ürününün yaratıcılığa verdiği önemi vurgulamayı amaçlıyor.

Samsung Apple bu hamlesi, iki teknoloji devi arasındaki rekabeti de gözler önüne seriyor. Samsung geçmişte de Apple’ın ürünlerine göndermelerde bulunmuştu. Örneğin, 2018 yılında Samsung, Galaxy Note 9’un S Pen kalemi ile bir iPad’i çizmeye çalıştığı bir reklam yayınlamıştı.Samsung’un Galaxy Tab S9’u geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüş olması ve bu yıl Galaxy Tab S10’un gelmeyebilmesi, M4 iPad Pro’nun bu yıl rakipsiz kalmasına neden olabilir.

Samsung’un reklamı sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Birçok kullanıcı Samsung’un reklamını yaratıcı ve Apple’a yerinde bir cevap olarak buldu.

Samsung’un “Yaratıcılık ezilemez” reklamı, Apple’a gönderme yapmasının ötesinde, şirketin yaratıcılığa verdiği önemi de vurguluyor. Reklam, Samsung ve Apple arasındaki rekabeti de alevlendiriyor.

  • Samsung’un reklamı:

Apple’ın “Crush” reklamı:

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir