Samsung Ar-Ge merkezi kuruyor

0

Samsung Ar-Ge merkezi

Samsung Ar-Ge merkezi için Vietnam’ı seçti. Kurulacak olan Ar-Ge merkezi için yaklaşık 220 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

Samsung Ar-Ge merkezi için Vietnam seçildi

Ar-Ge yatırımlarına devam eden Samsung Electronics, yeni bir Ar-Ge merkezi kurmak için harekete geçti. Samsung Electronics, kurulacak Ar-Ge merkezi için Vietnam’ı seçti.

Yaklaşık olarak 220 milyon dolarlık bütçenin ayrıldığı Ar-Ge merkezi için çalışmalar başladı. Ancak 29 Şubat tarihinde yapılması planlanan temel atma töreni, korona virüsü salgını nedeniyle iptal edildi.

Vietnam’ın başkenti Hanoi’de yapımına başlanan Ar-Ge merkezinin, 2020 yılının sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Ar-Ge merkezinde çalışacak personel sayısının ise 2200 ila 3000 kişi aralığında olması bekleniyor.

Ar-Ge merkezinin ana faaliyet alanları ise yapay zeka, nesnelerin interneti, büyük veri ve 5G gibi günümüzün yenilikçi teknolojileri olacak. Ayrıca bu Ar-Ge merkezi, Samsung’un Güneydoğu Asya’daki en büyük Ar-Ge Merkezi özelliğinde olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>