Samsung araç bilgi-eğlence sistemi sunacak

0

Samsung araç

Samsung araç bilgi-eğlence sistemleri ile değeri hızla artış gösteren otomotiv sektöründe yer almak istiyor. Yapılan anlaşma ile Samsung araç bilgi-eğlence sistemlerini Asya’nın en büyük araç paylaşım firmalarından biri olan olan Grab’in taksilerinde sunmaya başlayacak.

Samsung araç bilgi-eğlence sistemi için Grab ile anlaştı

Grap, şu anda 8 ülkede 186 farklı şehirde araba, motosiklet, taksi paylaşımı sunmaktadır. Uygulaması 77 milyondan fazla mobil cihazda kullanılmakta ve 2.3 milyon kayıtlı sürücüye sahip. Samsung, kayıtlı Grab kullanıcılarının telefonlarını daha uygun bir fiyata almak için yeni bir finansman sağlayarak müşteri çekmeye çalışacak.

Şirket, bu sistemi entegre etmeye ilk olarak Singapur’dan başlayacak. Firma, akıllı telefonlarını ve tabletlerini kurumsal güvenlik çözümü Knox ile tedarik edecek.

Samsung, 2015 yılında bir otomatik bileşen işi kurdu ve o zamandan beri çeşitli araç içi çözümler öneriyor. Firma bu yılın başlarında dijital kokpit ve telematik çözümünü CES’de sergiledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>