Samsung, ARTIK ioT modülünü duyurdu

1

Samsung ioT

Teknoloji dünyasının devlerinden Samsung, yeni nesil IoT modüllerini duyurdu. Samsung ARTIK 053 ve ARTIK 1020 olarak isimlendirilen modüller farklı özelliklere sahip.

samsung ARTIK

Samsung, ARTIK ioT modülünü duyurdu

Samsung’un IoT World 2017 etkinliğinde duyurduğu ARTIK 053 modülü ARTIK 0 serisine dahil edildi. WiFi temelli IoT modülü, giyilebilir cihazlar, ışıklar ve akıllı televizyonlar gibi tek tip cihazlara dahili donanımsal güvenlik sunuyor. 

Bu haber de ilginizi çekebilir!

Google Home eve polis çağırdı!

Daha önceden bu seriye dahil edilen ARTIK 020 ve 030 modülleri, WiFi bağlantı desteği sunmuyorlardı. 020 modeli sadece bluetooth desteği sunarken, 030 modeli ise ZigBee ve Thread yolu ile bağlantı kurabiliyor. 

Şubat ayında üretimi sonlandırılan ARTIK 1020 modeli, dünyanın en yüksek performanslı modülü olarak 149 dolar fiyat ile satılmıştı. Samsung’un bunun yerine önerdiği model ise ARTIK 710 oldu. 

https://youtu.be/9gxSEL8L9J4

ARTIK 053 modülü, düşük güç tüketimli işlemciler ile öncelikli olarak güç tüketimine odaklanmış durumda. Tizen RT üzerinden çalışan sistem, IoT cihazlar için Linux tabanlı yapısı ile dikkat çekiyor. Tizen Developer Conference 2017 fuarında duyurulan bu modüller güvenlik için önemli görevler üstlenecek. 

Yorumlar

  • Geri bildirim: Şeref Keser

    Yorum Ekle

    Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

    İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>