Techinside Google News
Techinside Google News

Samsung Exynos Auto V920’i seçti

Exynos Auto V920, Hyundai Motor'a Samsung çip noktasında destek sinyali verdi. Kullanıcı deneyimi ve konforu arttırmak için tercih edilmiş.
- Advertisement -

Exynos Auto V920, Hyundai Motor’a Samsung çipleri noktasında destek sağlayacağının sinyallerini verdi. Kullanıcı deneyimini, güvenlik ve konfor hissiyatını bir arada artırmak için 10 çekirdekli CPU tasarımına sahip bir işlemci tercih edilmiş.

Otomotiv sektöründe büyük bir yer kaplayan gelişmiş yarı iletken noktasında alanında öncü olan Samsung, bugün tanıtılacak ve 2025’e kadar piyasaya sürülmesi beklenen Hyundai’nin yeni modelinin eğlence sistemlerini desteklemede Exynos Auto V920’i tercih ettiklerini duyurdu.

BMW’lerin kapısı Samsung telefonlarla açılacak

System LSI Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jae Geol Pyee açıklamasında; “Önde gelen bir küresel mobilite üreticisi olan Hyundai Motor ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz ve bu ortaklığın otomotiv bilgi-eğlence alanındaki konumumuzu daha da sağlamlaştıracağını tahmin ediyoruz” dedi. Samsung Electronics’te iş. “Küresel müşterilerimiz ve ekosistem ortaklarımızla yakın işbirliği yaparak, güvenli ve keyifli bir mobilite deneyimi sunan son teknoloji otomotiv çip çözümleri yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

Alacağı geliştirmelerle birlikte Exynos Auto V920 Skritik sürüş bilgilerinin gerçek zamanlı görüntülenmesinin yanı sıra grafik açısından zengin video içeriğinin ve oyunların birden çok ekranda sorunsuz oynatılmasını sağlayacak, Samsung’un IVI sistemlerini desteklemeye devam edecek.

V920 CPU, bu iş için optimize edilmiş 10 çekirdeği bir arada kullanarak geçmiş nesile oranla 1.7 kat daha fazla işlem performansı sunacak. LPDDR5 belleğin hızlı desteği ile hem 6 adet yüksek çözünürlüklü ekranı da destekleyebilecek hem de kritik noktalarda kullanılan 12 adede kadar kamera sensörünü de yönetebilecek.

İşlemcinin grafik ve yapay zeka (AI) performansı

İşlemcinin grafik ve yapay zeka (AI) performansında görselleştirmeye ve sürücü ile etkileşime yönelik gerekli iyileştirmeler yapıldı. Zengin bir grafik kullanıcı arabirimi (GUI) sağlamak için V920 artık iki kata kadar daha hızlı grafik işleme yetenekleriyle birleştiriyor.

Sinir işleme birimi (NPU), yeni bilgi işlem çekirdeklerini birleştirerek geçmiştekine göre 2,7 kat daha fazla performans desteği sunuyor. Bu, V920’nin, sürücüyü daha iyi algılamak ve çevre değerlendirmesi için gelişmiş sürücü izleme özelliklerini desteklemesine yardımcı olarak güvenli sürüş sağlıyor .

V920’nin Otomotiv Güvenlik Bütünlüğü Seviye B (ASIL-B) gereklilikleriyle uyumlu yerleşik güvenlik adası, gerçek zamanlı hata algılaması ve yönetimiyle IVI sistemini güvenli tutar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir