Samsung ikinci çeyrek sonuçları açıklandı

0

Samsung ikinci çeyrek

Koronavirüs döneminde teknoloji sektörü, başarılı bir tablo çizdi. Samsung ikinci çeyrek sonuçları ile beklentilerin ötesine geçmeyi başardı.

Samsung ikinci çeyrek sonuçlarında büyüdü

Koronavirüs salgının başlangıcında, hayat neredeyse durma noktasına gelmişti. Üretim ve tüketimin durma noktasına gelmesi, birçok şirketi zor durumda bırakmıştı. Ancak teknoloji sektörü, toparlanma sürecini hızlı bir şekilde atlattı diyebiliriz.

Samsung tarafından yayınlanan ikinci çeyrek raporuna göre toplamda 43,55 milyar dolar gelir elde edildi. Bu dönemde büyük ölçekli bir düşüş bekleyen Samsung, geçen yıla ve geçen çeyreğe göre yaklaşık yüzde 6-7 oranında düşüş yaşadı. Salgın nedeniyle çok daha büyük bir düşüş bekleyen Samsung, beklentilerin ötesine geçerek başarılı bir performans sergiledi diyebiliriz.

Smasung’un ikinci çeyrekteki faaliyet kârı ise 6,8 milyar dolar oldu. Özellikle de şirketin yarı iletken, mobil ve panel bölümünde yaşanan büyüme, Samsung’un başarılı bir tablo izlemesini sağladı. Akıllı telefon bölümünde yaşanan yüzde 20’lik düşüş, bu birimler tarafından tolere edildi. Evden çalışma sistemindeki yoğunluk, sunuculara aşırı yüklenme gibi olaylar DRAM tarafının da hareketlenmesine neden oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>