Samsung Kanada’da yapay zeka laboratuvarı açtı

0

Kanada yapay zeka araştırmaları için bir sera haline geliyor. Samsung, Université de Montréal’de bir zeka laboratuvarı açtı. Fakülte öğrencileri kendi kendine sürüş otomobil teknolojisi, görüntü tanıma, çeviri ve robotlar da dahil olmak üzere yapay zeka ile ilgili birçok projeyle Güney Koreli araştırmacılarla işbirliği yapacaklar.

Uzun vadeli planlama ile oluşturulan laboratuvar, Samsung’un yapay zekaya verdiği önemi ve teknolojinin kuzey ülkelerine geçişini gösteriyor. Büyük markalar Edmonton’daki Google’ın DeepMind ofisi ve Apple’ın Ottawa’daki kendi kendine çalışan birimi gibi ülke çapında yapay zeka araştırmaları gerçekleştiriyor. Montreal Facebook, Google ve Microsoft ekiplerine ev sahipliği yapıyor.

Bu markalara yeni laboratuvarı ile Samsung da eklenmiş oldu. Kanada, yapay zeka için federal fonlama ile 125 milyon dolarlık bütçe ayırdı. Yatırımlar ve teşvikler ile Kanada, birçok dev markanın teknoloji üs merkezi haline geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>