Samsung QD-OLED testlerine başlıyor

0

Samsung QD-OLED

Alınan yeni kararla birlikte Samsung QD-OLED testlerine Aralık ayında başlayacak. 2021 yılı sonunda ise ilk ürünlerin piyasada olması hedefleniyor.

Samsung QD-OLED testleri yapacak

İlerleyen teknolojiyle birlikte ekran teknolojilerinde çok hızlı bir dönüşüm yaşanıyor. LED, OLED ve QLED teknolojisinden sonra, QD-OLED teknolojisi hayatımıza giriyor.

Bu alandaki öncü çalışmalara imza atan firmalardan biri ise Samsung diyebiliriz. Samsung, ekran teknolojilerinde organik LED olarak bilinen OLED, yarı iletken nano kristallerden oluşan QLED teknolojisini melez hale getiriyor.

Samsung Asan tesislerinde QD-OLED ekran üretimi için Aralık ayında testlere başlayacak. Eğer bu testler başarılı bir şekilde tamamlanırsa, 3 aylık süre içinde yüksek hacimli üretime, 6 ay içinde ise verimlilik konusunda beklenen seviyeye gelinmesi hedefleniyor. Ayrıca 2021 yılı sonlarında ise QD-OLED ekranların piyasaya sürülmesi bekleniyor. Samsung, QD-OLED ekranlar için 2025 yılına kadar 11 milyar dolar yatırım yapmayı hedefliyor. QD-OLED ekranlar, farklı ekranların avantajlarını bir araya getiren melez bir teknoloji olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>