Samsung tasarım yarışması başlattı

0

Samsung tasarım yarışması

Samsung tasarım yarışması ile karton kutuların geri dönüşümüne yönelik planlama yapıyor. Böylelikle Samsung, CES 2020’de duyurduğu yeni sistemi de deniyor.

20 bin dolar ödüllü Samsung tasarım yarışması

Günümüzde teknoloji şirketleri yenilikçi ürünler üretmenin yanı sıra geri dönüşüme yönelik de stratejiler izliyor. Çevre dostu ürünler üretmek ve atık konusunda tüketicilerin daha bilinçli davranması hedefleniyor.

Samsung bu amaçla CES 2020’de QR kod sistemini tanıtmıştı. Samsung’un yeni sisteminde kartonlar üzerine yerleştirilen QR kodlar tarandığında, kartonların hangi ürünlere, nasıl dönüştürülebileceğine yönelik anlatımlar çıkıyordu. Bu sayede kartonların çöpe atılması yerine, kullanıcıların tasarım amacıyla kullanması hedeflenmekteydi.

The Serif, The Frame ve The Sero isimli TV modellerinde bu tasarım sürecini başlatacak olan Samsung, kutularını tüketicilerle buluşturdu. Bu kutularla ilgili bir tasarım yarışması da başlattı.

Samsung yöneticilerinden Kangwook Chun, bu tasarım yarışmasıyla önemli bir farkındalık yaracaklarını söyledi. Smausng’un hizmet verdiği tüm ülkelerde ücretsiz olarak katılım sağlanabilen bu yarışmada verilecek toplam ödülün ise 20 bin dolar olduğu açıklandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>