Samsung üçüncü çeyrek raporu yayınlandı

0

Samsung üçüncü çeyrek

Temmuz-Eylül aralığını kapsayan Samsung üçüncü çeyrek raporu yayınlandı. Samsung bu dönemde akıllı telefon satışlarıyla gelirini artırdı.

Samsung üçüncü çeyrek raporu

Pandemi birçok sektörü olumsuz etkilese de teknoloji şirketleri bu dönemi başarılı bir şekilde atlatabiliyor. Hatta birçok teknoloji şirketi, gelirlerini artırmayı ve kendi rekorunu kırmayı sürdürüyor.

Üçüncü dönem finansal sonuçlarını açıklayan Samsung, şirket tarihi için yeni bir rekor kırdı. Bu dönemde Samsung, 59 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Bu da şirket tarihinin en yüksek geliri olarak kayda geçti. Samsung’un işletme kârı ise bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 52 artarak 10.9 milyar dolara ulaştı. 2019 üçüncü çeyreğe göre ise artış oranı yüzde 59 oldu.

Samsung’un gelirlerindeki artışta en büyük pay akıllı telefon bölümünün oldu. Samsung, bu bölümündeki gelirinin yüzde 50 artırmayı başardı.

Yüksek kârlılık açısından baktığımızda, Samsung’un depolama bölümünün de bir hayli büyüme kaydettiğini söyleyebiliriz. Samsung, NAND ve DRAM bellek tarafında artan taleple üçüncü çeyrekte bu başarıyı yakaladı. TV satışları da dahil olmak üzere tüketici elektroniği ise en öneli gelir kalemleri arasında yer aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>