Techinside Google News
Techinside Google News

Samsung yazılım sorunu ile güven kaybediyor!

Samsung yazılım sorunu müşteri güveni konusunda olumsuz etki yaratıyor. Galaxy cihazlar başta olmak üzere bazı sorunlar yaşanıyor.

Samsung yazılım sorunu müşterilerin güvenini sarsıyor. Son güncellemeden sonra bir ekran sorunu birçok Samsung Galaxy telefonunu etkiliyor. Samsung’un en son güncellemesi muhtemelen Galaxy cihazlarında ekran çizgilerine neden oluyor ve yazılım güvenilirliği ve OLED ekran kalitesi konusunda endişelere yol açıyor.

Samsung yazılım sorunu için çözüm arıyor

Samsung güncellemelerinde cihazların bozulması ve donanım kusurları konusunda artan bir korku var ve bazı müşteriler yazılım düzeltmelerinden daha fazlasını istiyor. Galaxy S21’den S24 serisine kadar cihaz seçimini etkileyen ekran sorunları devam ettikçe Samsung’un itibarı risk altında.

- Advertisement -

Samsung’un Nisan 2024’te yayınladığı güvenlik güncellemesi artık bazı Galaxy cihazlarının ekranında bir çizgi görünmesine neden oluyor. Bazı cihaz sahiplerine göre artık pembe veya yeşil dikey bir çizgi görünüyor ve sorunun OLED ekranla ilgili olup olmadığı belli değil. Sorun tek bir cihaza özel görünmüyor; Galaxy Z Flip 3’ten Galaxy S21 serisine kadar her cihazda rapor edildi. Artık Samsung’un yayınladığı güncellemelerle ilgili endişelerin arttığı görülüyor. Bazıları cihazlarının bozulması korkusuyla bunları indirmek istemiyor, diğerleri ise şirketten yazılım sorununu çözmekten daha fazlasını yapmasını, OLED ekranlarının onarılmasını istiyor. Sorunun nedeni belirlenemese de donanımsal bir arıza olabileceği yönünde spekülasyonlar var. Ancak Android Authority’nin belirttiği gibi, fabrika ayarlarına sıfırlama, bir yazılım arızasının sonucu olduğu varsayılırsa, korkunç görüntü hattını çözebilir.

Şimdiye kadar Samsung, aksaklıkla ilgili çok fazla bilgi sağlamadı. Ancak konu telefonlara gelince ekran sorunları duyulmamış bir şey değil ve S24 serisi bile bunları sergiledi. Bazı sahipler, ekranın parlaklığıyla ilişkili gibi görünen grenli bir doku bildirmiştir; düşük parlaklık seviyesinde sorun belirgin. Ancak parlaklığı artırmak sorunu çözüyor gibi görünmekte. Bazı durumlarda cihaz sahipleri, üreticiden yenisini alabildi. Ancak bu sorunların Samsung’un itibarı üzerinde açıkça olumsuz bir etkisi var ve çözüm giderek daha acil hale geliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir