SanDisk, fotoğraf transferi için iki yeni ürün duyurdu

0

SanDisk_iXpandSanDisk’in Type C bağlantılı cihazlar için ideal olan C Konektörüne sahip ilk Dual USB Sürücüsü ve iPhone/iPad için özel olarak üretilmiş 128GB iXpand Flash Sürücüsü, kullanıcıların mobil cihazlarından Mac’e veya bir kişisel bilgisayara çok kısa sürede ve kolaylıkla içerik transfer etmelerini sağlıyor.

IDC’nin güncel raporlarından biri, bu yıl 1.6 trilyon fotoğraf çekileceğini ve paylaşılacağını tahmin ediyor. 10 fotoğraftan yedisi, mobil bir cihaz kullanılarak çekilecek. Yükselen bu trend ışığında kullanıcılar, ellerindeki içerikleri birden fazla cihaz ve işletim sisteminde kesintisiz, güvenli ve sezgisel bir şekilde birden fazla cihaz ve işletim sistemi üzerinde paylaşmak isteyecek.

SanDisk Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, yeni ürünlere dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mobil cihazlarla çekilen görüntüler her geçen gün artarken, kullanıcıların da bu içerikleri yönetme konusunda ne kadar istekli olduğunu görüyoruz. Araştırmalarımız, ABD’deki akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 82’sinin fotoğraf, video, müzik ve diğer dosya paylaşımlarının kendileri için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yüzde 67’si ise, bu dosyalar için yeni ve daha basit bir yöntem bulmak istediğini belirtiyor. Biz de transfer sürecini sadeleştirmek ve daha geniş bir depolama kapasitesi sunmak amacıyla bellek çözümlerine odaklanarak kullanıcılarımızın muhteşem anlarını fotoğraf ve video karelerinde saklamalarına yardımcı olmak istedik.”

C konektörüne sahip ilk Dual USB sürücüsü

Strategy Analytics’in güncel bir raporuna göre, 2016 yılında handset cihazların yüzde 12’si C konektörlerine sahip olacak. Bu yeni platforma yönelik artan talebi değerlendiren SanDisk, C konektörüne sahip ilk USB flash sürücüsünü, ilk etapta 32GB kapasiteyle piyasaya sürdü. Yeni nesil cihazlar ve PC/Mac bilgisayarlar arasında hızlı ve kolay transfer için yeni Dual USB Sürücü’nün bir ucu C konektörü, diğer ucu ise USB 3.0 olarak tasarlandı.

SanDisk’in popüler iXpand Flash sürücüsü, herhangi bir kablo, ön ayar, internet bağlantısı, veri yakalama veya bant genişliği kısıtlamaları olmadan, iPhone veya iPad cihazlardan Mac’e veya kişisel bilgisayarlara hızlı bir şekilde fotoğraf ve video aktarımı için geliştirildi. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda harekete geçen SanDisk, 128GB’lik yeni iXpand Flash Sürücü’yü piyasaya sürdü. 128GB modelleri, yeni iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 veya iPad mini 3 ile kullanıldıklarında yeni iXpand Flash Sürücü, fotoğraf, video, müzik ve diğer multimedya dosyaları için ayrılan mevcut depolama alanını ikiye katlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>