Sao Paulo Belediyesi, Uber benzeri uygulama geliştiriyor

0

Sao Paulo şehri, taksi şoförlerinin paylaşım ekonomisinde rekabet etmesine yardımcı olmak için kendi uygulamasını başlatacak. Ulaştırma ve Prodam Bölümü tarafından yürütülen bir projeyle geliştirilen SPTaxi, Ocak 2018’den itibaren sınırlı sayıda sürücüye açık olacak.

SPTaxi ile sıradan taksi şoförleri, Uber gibi uygulamaların sunduğu özelliklerle donatılacak. SPTaxi uygulaması yolcu güvenliğini artırmak için coğrafi referanslı sürüş verileri, ücret tahminleri ve indirimleri gibi çeşitli özelliklerle sahip olacak.

38.000 taksi şoförü bulunan Sao Paulo’nun Belediye Başkanlığına göre SPTaxi, sürücülerin mevcut hareketlilik uygulamalarını iyileştirmelerine yardımcı olacak. “Akıllı Şehir” olma planları yapan Sao Paulo Belediyesi “akıllı ulaşım” için yenilikler geliştirmeye çalışıyor. Özelleştirme ve yerel altyapı dahil olmak üzere proje 633.000 dolara tamamlanacak.

Birçok ülkede vergi tartışmaları nedeniyle tartışmalara neden olan Uber’e yönelik belediye düzeyinde bu şekilde bir alternatif getirilmiş olması “çözüm odaklı” bir yaklaşım olarak karşılanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>