SAP CEO’su şirket değiştirdi

0

SAP CEO’su geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, görevinden ayrılacağını duyurmuştu. McDermott’un yeni adresi ise ServiceNow oldu.

SAP CEO’su ServiceNow’a geçti

SAP’de CEO olarak çalışan McDermott, görevinden ayrılacağını açıkladıktan sonra birçok şirketin yöneticilik kademelerinde hareketlilik yaşanmaya başlamıştı. ServiceNow tarafından yapılan açıklamada, McDermott’un şirketin yeni CEO’su olacağı duyuruldu.

McDermott, şirketteki görevine tam olarak bu yılın sonunda geçmiş olacak. ServiceNow’un CEO’su John Donahoeise Nike’ın yeni CEO’su oldu. ServiceNow yönetim kuruluna liderlik yapan Jeff Miller, McDermott’ın Donahoe’nın görevini almasının heyecan verici olduğunu söyledi.

SAP’nin 1972 yılında kurulmuş ve şirket içi geleneksel bir yazılım şirketiyken,ServiceNow 2004 yılında kuruldu ve bir SaaS şirketi olması iki şirket arasında birçok farklılık olduğunu gösteriyor.  Ayrıca SAP’de 100 bin çalışan yer alırken, ServiceNow’da bu sayı yalnızca 10 bin.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>