Şarj ağı yatırımlarında artış sürüyor

Şarj ağı yatırımları
Şarj ağı yatırımları

Beyaz Saray yaptığı açıklamada, şirketlerin ABD’nin elektrikli araç şarj cihazları üretim kapasitesini artırmak için 700 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Yatırımlar arasında Volkswagen birimi Electrify America tarafından tahsis edilen 450 milyon dolar ve Siemens tarafından Grand Prairie, Texas ve Ponoma, California EV şarj tesislerini genişletmek için 250 milyon dolardan fazlası yer alıyor. Bir elektrikli araç şarj şebekesi operatörü olan FLO, Michigan, Auburn Hills’deki ilk ABD montaj fabrikasına da 3 milyon dolar yatırım yapıyor.

Beyaz Saray, mevcut üretim kapasitesi için bir rakam vermeden, yatırımların ABD’nin elektrikli araç şarj cihazları üretim kapasitesini yılda 250.000’den fazla artırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Geçen Ağustos ayında Başkan Joe Biden, 2030’da satılan tüm yeni araçların yarısını elektrikli, yakıt hücreli veya plug-in hibrit yapmak için bağlayıcı olmayan bir hedef belirledi. Bunun bir parçası olarak, ABD EV şarj cihazları ağının bugün yaklaşık 100.000’den 2030’a kadar 500.000’e çıktığını görmek istiyor. Özel şirketlerin yatırımları, geçen yılki iki partili altyapı kanununda yer alan 7.5 milyar dolardan fazla sübvansiyonu takip ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz