Saxo Bank Bitcoin’e 1000 dolar hedef açıkladı

0

Bitcoin ve kripto paraların geleceği hakkında doğru bir analiz yöntemi geliştirebilmek, şu sıralar finans dünyasının en büyük meselesi konumunda. 

Bitcoin’i nasıl analiz edebiliriz?

Daha önce insanlık tarihi bu tür bir yatırım aracı görmediği için, ellerinde istatistiksel veriler bulunmayan finans uzmanları, Bitcoin’in fiyatlandırması hakkında tahminde bulunmakta zorlanıyorlar. Ancak, benzer olayları, yatırım psikolojisini ve yakın gelecekte yaşanabilecek ekonomik gelişmeleri denkleme katarak bazı hesaplamalar yapmayı başaran finans kurumları bulunuyor. 

Buna göre, Danimarkan’nın büyük bankalarından Saxo Bank’ın 2018’deki finansal tahminlerinde, pek çok yatırım aracının yanında Bitcoin tahminleri de yer alıyor. 

Saxo Bank, Bitcoin’in 2018 içinde 60 bin dolar gibi rekor fiyatlara ulaştıktan sonra yaşanacak kar realizasyonu ile 1000 dolara kadar düşmesini bekliyor.

Bankanın 2016 sonunda yayınlanan 2017 tahminleri için Bitcoin’de bir düşüş beklemediklerini ve fiyatın 700 dolardan 2100 doların üzerine fırlayacağını tahmin ettiklerini de hatırlatalım. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>