Seçim kampanyası sitesi hacklendi

0

Seçim kampanyası sitesi

ABD başkanı Donald Trupm’ın seçim kampanyası sitesi donaldjtrump hacklendi. Sitede hakkında bölümü değiştirilerek bir mesaj yayınlandı.

Seçim kampanyası sitesi donaldjtrump hacklendi

Dijitalleşmenin öneminin artmasıyla birlikte artık seçim kampanyaları da dijitale taşınmış durumda. ABD başkanı Trump da bu seçim kampanyalarını bir web sitesi üzerinden yürütüyor.

3 Kasım’daki seçimler için oluşturulan web sitesi, hackerlar tarafından hacklendi. Sitede hakkında bölümü değiştirilerek bir mesaj yayınlandı. Siteye giren kullanıcılardan kripto para birimi Monero istendi. Ancak yetkililer olaya çok hızlı bir şekilde müdahale ederek, saldırıyı geri çevirmeyi başardı ve site eski haline getirildi.

Bilgisayar korsanlarının yayınladıkları mesajda, Trump’a ait olan gizli bilgilerin de açıklanacağı belirtilmişti. Trump’ın itibarını zedeleyecek türden bilgilerin yer aldığı belirtilen bir paylaşım hackerlar tarafından yapılmadı. Yetkililer de bu durumun pek mümkün olmadığını belirtti.

Hackerlar yayınladıkları mesaja Monero para birimnden kendilerine ne kadar çok gönderilirse, bilgileri o kadar hızlı paylaşacaklarını belirmişti. Ancak yetkililerin çok hızlı bir şekilde müdahalede bulunması bu durumu önledi. Kampanya sayfasını yöneten Tim Murtaugh ise saldırı girişimlerini doğruladı ve saldırının kimler tarafından yapıldığı konusunda kolluk kuvvetlerinin çalıştığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>