Selen Kocabaş: Yarın İçin Şimdi

0

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Yarın İçin Şimdi başlıklı konuşmasına Turkcell ve müşterilerine teşekkür ederek başladı. Toplamda 550 bin iş ortağıyla yolculuklarını sürdürdüklerini belirten Kocabaş, “ISO 500’ün, Capital 500’ün, Anadolu Kaplanları 500’ün ve Fortune 500’ün 10’da 9’u ile Türkiye’deki bankaların tümü Turkcell müşterisi. Bu rakamlar bizim için gurur verici boyutta. Ayrıca yeri geldi müşterilerimizin doğuşuna şahit olduk yeri geldi birlikte büyüdük. Bunun için çok siz değerli müşterilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kuruldukları 1994 yılından bu yana birçok ilke imza attıklarını da kaydeden Kocabaş, “İlk aloyu 1994 yılında dedik. Hemen akabinde ilk kısa SMS’imiz geldi. Yine aynı yıl servisleri de konuşur hale geldik ve finans servislerimizi sunduk. Datayı 2001 yılında gündemimize aldık. İlk toplu mesajlaşma ürünümüz 2001’de ilk MMS’imiz ise 2002’de müşterilerimizle buluşmuş. İlk mobil pazarlama ürünümüzün çıkışı da 2002. Araç takibine 2004 yılında adım atmışız ve 2007’de ilk mobil imzamızı atmışız. 2009’da 3G’yi getirip 2010’da da ilk M2M SIM kartı yine sizlerin hizmetine sunmuşuz. 2012 yılında akıllı bulutla birlikte akıllı hizmetlerimizi hayata geçirdik. 2013’de ilk akıllı harita ve ilk akıllı yerli telefon derken 819 MBPS ile mobil hız rekorunu kırdık. 2014’te de ilk akıllı araç platformunu ve Turkcell TV+’ı hayata geçirdik. En başta da söylediğim üzere bu yolculuğu birlikte gerçekleştirdik ve 9 ülkedeki 72 milyon müşterimizle bu günlere geldik” şeklinde görüş belirtti.

Gelecekte de anı yakalamak

Hep birlikte geleceğe giderken bizleri nasıl bir gelecek beklediğini sorgulamak gerektiğini belirten Selen Kocabaş, “Gelecekte bilgiyi toplamak, işlemek ve kullanarak işimize değer katmak hepimizin gündeminde. Artık bu bilgiyi gerçek zamanlı toplayıp kullanan şirketlerin önümüzdeki yıllarda fark yaratacaklarını çok net görüyor ve hissediyoruz. Yine gelecekte teknolojiyi çalışanları ve müşterileriyle buluşturmayı başaran gerçek zamanlı işletmelerin başarılı olacağını söyleyebiliriz. Gerçek zamanlı şirkete baktığımız zaman da çalışanlarına mobil işletme altyapısını sağlayan, müşterilerine gerçek zamanlı pazarlama araçlarını sunabilen ve teknoloji tarafında sıfır altyapıyla hareket edebilen kurumları görüyoruz” dedi.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>