Sensormatic’te organizasyonel büyüme

0

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri’nin Pazarlama Organizasyonundan Sorumlu “CMO” (Chief Marketing Officer) görevine teknoloji sektörünün deneyimli isimlerinden Pelin Yelkencioğlu getirildi. Sensormatic’de Kasım 2014 itibarıyla CMO olarak göreve başlayan Yelkencioğlu, Pazarlama Organizasyonu bünyesinde yer alan Ürün Yönetimi, Pazarlama İletişimi ve Kurumsal İletişim bölümlerinin yönetimini üstlendi.

 

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Bölümü mezunu olan Pelin Yelkencioğlu lisans eğitimi sonrası Illinois Üniversitesi’nde İşletme MBA’ini tamamladı. Profesyonel iş yaşamına 1999 yılında Xerox’da İş Servisleri Satış Uzmanı olarakbaşlayan Yelkencioğlu, 2000 yılında Xerox İsrail’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Kariyerine Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Ermenistan ve Gürcistan’dan oluşan Xerox Avrasya’da İş Geliştirme Müdürü olarak devam eden Yelkencioğlu, 2002’den 2011 yılına kadar yine Xerox bünyesinde Satış Müdürlüğü Satış Direktörlüğü ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Pelin Yelkencioğlu 2012 yılında kayıtlı elektronik posta hizmet sağlayıcısı olarak Türkiye Noterler Birliği tarafından kurulan TNB KEB’de başladığı Pazarlama Direktörlüğü görevini 2014 yılına kadar sürdürdü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>