Sesli asistanlar nerelerde kullanılıyor?

0

sesli asistanlar

Sesli asistanlar, hayatımızdaki birçok rutin işi daha kolay hale getiriyor. Sesli asistanlar için yapılan bir araştırmada, kullanıcıların bu özelliği evin hangi odalarında kullandığını gösteriyor.

Sesli asistanlar yüzde 14 oranında tuvalette kullanılıyor

Amazon ve Apple gibi şirketler, sesli asistanlar ile günlük işlerimizi daha kolay hale getirmenin yollarını arıyor. PR ajansı Walker Sands’in “Future of Retail 2018” raporu, sesli komutla çalışan cihazların kullanımını ve müşteri beklentilerini ortaya koyuyor. Rapora göre, ses kontrollü bir aygıta sahip olanların yüzde 64’ü, haftada en az bir kez bu aygıtı kullanıyor. Yüzde 18’lik kesimi ise günde en az üç kez kullandığını belirtiyor.

Raporda, kullanıcıların müzik çalmak, bir şeyler dinlemek ve akıllı eve bağlanmak gibi temel görevler için sesli asistanları kullandıkları belirtiliyor.

Sesli asistanların yüzde 57’si oturma odasında, yüzde 33’ü mutfakta, yüzde 27’si yatak odasında ve yüzde 14’ü banyoda kullanılıyor. toplam orandaki yükseklik ise bazı kullanıcıların evlerinde birden fazla sesli aygıt kullanmasından kaynaklanıyor.

İlginç bir istatistik ise tuvalette kullanım konusunda var. Katılımcıların yüzde 14’ü elleri serbest konumdayken ses kontrollü seçeneklerden faydalanıyor.

sesli asistanlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>