Sevgililer Günü, yıllık e-ticaret hacminin %5’inin oluşturacak

0

14 subat

E-ticaret sitelerinin, yıl boyunca en çok satış hacmine ulaştığı günlerin başında gelen 14 Şubat için tavsiyelerde bulunanan Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Murat Erdör, 14 Şubat tarihinin birçok sektör için önem taşıdığını ve bu özel günün yıllık e-ticaret hacminin yüzde 5’ini oluşturduğunu vurgulayarak, kurumların geri dönüş oranlarını ve alışveriş miktarlarını artırabilmeleri için 5 önemli noktayı mutlaka uygulamaları gerektiğini ifade etti.

Murat Erdör, Sevgililer Günü kampanyaları özelinde tavsiyeleri şöyle sıraladı:

1. Başlıklarla ön plana çıkın

Kampanya başlıkları net olarak ana mesajı vermeli ve ilgi çekici olmalıdır. Başlığınızda, “Sevgililer Günü’ne özel ürünler” yerine “Sadece Sevgililer Günü’ne özel %70’e varan indirimler” cümlesi daha fazla dikkat çekebilir.

2. Gönderim zamanına dikkat edin

Sevgililer Günü alışverişi e-ticaret alanında en çok hafta içi ve ofislerden yapılıyor. E-posta gönderimi yaparken bu detayı dikkate almanızda fayda var.

3. Hatırlatma e-postasını unutmayın

Sevgililer Günü gelmeden önce müşterilerinize tekrar hatırlatma e-postası gönderip, hediye fikirleri hakkında bilgiler verebilirsiniz.

4. Segmente edin

Sevgililer Günü’nde sipariş veren erkekler, kadınlardan 2 kat daha pahalı hediyeler alıyor. Hedef grubunuzu erkek ve kadınlar olarak ayırıp, erkeklere kadın, kadınlara erkek hediye alternatifleri gönderin.

5. Referans sunun

E-posta içeriğinizde ve web sayfanızda referanslara ve ürün değerlendirmelerine mutlaka yer verin. Birçok müşteri aynı ürünü satın alan kişilerin fikirlerine önem verir.

 

Emarsys hakkında:
Emarsys, B2C şirketlerine yönelik bulut pazarlama yazılımları alanında dünyanın önde gelen sağlayıcılarından biri olarak ilk B2C pazarlama bulutunu sunan marka konumunda bulunuyor. İşletmelere müşterilerini hedeflemeleri için hedefe yönelik bilgiler sunan şirket, makine öğrenmesi ve veri bilimiyle gerçek kişiselleştirme ve her kanalda mesaj iletimini bir araya getirerek müşterilere en etkin şekilde ulaşılmasını, bağlılığın ve sonuçların maksimize edilmesini sağlıyor. 16 uluslararası ofisi ve 500’den fazla çalışanıyla 140 ülkedeki 1.300’ü aşkın müşterisine hizmet sunan Emarsys, her ay 1 milyardan fazla müşteri profilini analiz ediyor ve segmentlere ayırıyor. Ayrıca 250.000’dan fazla kişiselleştirilmiş kampanya yaratarak müşterilerinin gelirlerini ve yatırım getirilerini arttırmasına yardımcı oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>