Shopify ve JD.com anlaşmaya vardı

0

Shopify ve JD.com

E-ticarette rekabetin kızışmasıyla Shopify ve JD.com anlaşmaya vardı. Çin’deki artan rekabet, Shopify’ın harekete geçmesine neden oldu.

Shopify ve JD.com stratejik anlaşmaya vardı

Kanadalı e-ticaret devi Shopify yaptığı açıklamada, ABD’deki ticaretçilerin JD’nin Çin’deki müşterilerine satış yapmasına izin vermek için Çinli JD.com ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Stratejik ortaklık, Çin’deki e-ticaret alanında Pinduoduo, Alibaba Group Holding ve Douyin gibi oyuncularla sıkı rekabetle geliyor. Şirketler, anlaşmanın Shopify ticaretçilerinin JD’nin sınır ötesi platformu JD Worldwide’da satış yapmasına ve Çin’deki 550 milyon aktif müşterisine erişim sağlamasına izin vereceğini söyledi. Shopify, ABD’deki Shopify tüccarlarının ürünlerini 12 ay beklemek yerine üç ila dört hafta içinde Çin’de satmaya başlayabileceğini söyledi.

Şirketler, bunun Shopify ve JD.com arasındaki ABD ve Çin’deki tüccarlar için sınır ötesi ticaret zorluklarını çözmeye odaklanan daha büyük bir stratejik ortaklığın parçası olduğunu ekledi. Bir yıldan fazla bir süredir Çin, e-ticaret şirketleri de dahil olmak üzere teknoloji sektörünü çökertiyor. Denizaşırı büyüme hedeflerini ve yerel pazar gücünün yoğunlaşmasını hedefliyor ve JD.com da baskı hissediyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>