Siber güvenlikte şirket birleşmeleri artıyor

0

Siber güvenlikte şirket birleşmeleri

Siber güvenlikte şirket birleşmeleri konusunda çok hızlı bir dönem yaşanıyor. Şirketler bir araya girerek sermaye yatırımları yapıyor.

Siber güvenlikte şirket birleşmeleri yeni bir sayfa açıyor

Siber güvenlik danışmanlığı Momentum’un araştırmasına göre, siber güvenlikteki birleşme ve satın alımlar 2021’de 77.5 milyar dolara ulaştı.

2021 tarihli raporda raporda firma, 83 siber güvenlik şirketinin sermaye artırımının 100 milyon doları aştığını söyledi. McAfee, Augh0, Mimecast, Thycotic, Proofpoint ve Avast dahil olmak üzere 14 farklı 1 milyar dolarlık birleşme ve satın alma gerçekleşti.

Proofpoint, Ağustos 2021’de 12.3 milyar dolar nakit karşılığında satın alınırken, NortonLifeLock 8.4 milyar dolarlık bir anlaşmayla Avast PLC ile birleşti. Okta, Auth0’ı 6.4 milyar dolara satın aldı ve Symphony Technology Group, McAfee’nin kurumsal güvenlik işini 4 milyar dolara satın aldı.

Siber güvenlik şirketlerini ve 286 birleşme ve devralmayı içeren binden fazla finansman anlaşması gerçekleşti. 2021’de KnowBe4, DarkTrace, SentinelOne, Riskified ve Forgerock olmak üzere beş siber güvenlik IPO’su vardı ve ortalama halka arz 467 milyon dolar topladı.

Rapor, Microsoft’un Mandiant’ı satın almayı düşündüğü ve Cisco’nun Splunk için 20 milyar dolarlık bir anlaşma yapmayı düşündüğü bir döneme denk geldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>