Siber ödeme alternatifleri geliyor

0

siber ödeme

Plastikten yapılmış bir kartla ödeme yapmayla tanıştığımız günlerin üzerinden çok geçmemişti ki çipli kartlara geçtik. Şimdilerde ise online ve mobil cüzdanları keşfetmeye çalışıyorken siber ödeme alternatifleri gündeme geldi. Arkasında hiçbir finansal kurumun bulunmadığı BitCoin ve türevi siber ödeme alternatifleri hakkında bilinmeyenler, Cyber Payment Forum’da tartışılacak.

Konferansın ana konuşmacısı BitCoin Vakfı Başkanı Jon Matonis

Ödeme sistemlerindeki mevcut düzeni yıkacak yeni teknolojilerin tanıtılacağı Cyber Payment Forum, Dijital Dönüşüm Derneği’nin ev sahipliğinde 28 Nisan 2016’da Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Rekabet ve verimlilikte sıçrama yaptırması beklenen siber ödeme sistemlerinin bugününün ve geleceğinin mercek altına alınacağı Forum’a sektörün dünya çapındaki uzmanları ve deneyimli tepe yöneticileri ile genç girişimciler katılacak. Açılış konuşmasını BitCoin sisteminin geliştiricisi BitCoin Vakfı’nın Başkanı Jon Matonis’in yapacağı etkinlikte, BitCoin ve türevi siber ödeme alternatiflerinin mevcut finansal sisteme ne şekilde entegre edileceği de tartışılacak. Forum bu alandaki çeşitli girişimcilik uygulamaları ile mikro ödeme sistemleri ve paylaşım ekonomisine etkileri de masaya yatıracak.

“Ele alınacak konuların her biri başlı başına birer fırsat alanı”

Türkiye’de bu konuları ele alan bir forumun ilk kez düzenlendiğinin altını çizen Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat sözlerine şöyle devam etti: “Bugünün rekabet ortamında, hızla gelişen finans teknolojilerini siber ağların dijital, interaktif ve zaman-mekân sınırlarını ortadan kaldıran dinamikleriyle birleştirerek yenilikçi iş çözümleri geliştirebilen kurumlar ancak ayakta kalabiliyor. Bu nedenle BitCoin ve türevi siber ödeme alternatifleri, sektörün en önemli gündem maddelerinin başında geliyor. Etkinliğimizde ele alınacak konuların her biri, başlı başına birer fırsat alanı. Dijital Dönüşüm Derneği olarak ülkemizin hızla dijitalleşmesine katkıda bulunacak bu tür organizasyonlarımızı artırmayı ve çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Finans sektörü ve dijital girişimciler bu Forum’da çok şey bulacak.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>