Siemens’ten tedarikçilere dijitalleşme çağrısı

0

Siemens Türkiye, son dönemlerde teknolojik altyapısını geliştirerek önemi bir atılım gerçekleştirirken, tedarikçiler için de önemli bir çağrı yaptı

Özelikle Türkiye için Endüstri 4.0 konusunda öncü firmalardan birisi olarak kabul edilen Siemens Türkiye, firmaların pazar paylarını artırabilmesi adına dijitalleşmenin gerekli olduğunu söyledi. Firmaların payının artması adına önemli bir tavsiye yapan Siemens, son yıllardaki atılımı göz önünde bulundurulduğunda, cazip bir fırsat sunuyor. Türkiye’deki satın alma hacmi sadece 1 yıl içerisinde 20 milyon Euro artış gösteren Siemens, böylece 80 milyon Euro’luk bir limit belirledi. Firmanın daha önceki satın alma hacmi 60 milyon Euro ile sınırlandırılmıştı.

160 Yıllık Devden Firmalara Öneri

160 yıldan beri piyasada var olan ve bu anlamda Türkiye için de en önemli markalardan birisi olarak kabul elden Siemens, 2016 yılını 435 milyon Euro’luk satın alma ile tamamladı. Özelikle firma tarafından yapılan yatırımlar ile birlikte Endüstri 4.0 konusunda önemli bir atılım gerçekleştirildi. Farklı etkinliklerin ve oturumların yapıldığı etkinlikte özelikle Siemens satın alımları için firmaların daha fazla paya sahip olabilmesinin istendiği belirtilerek öneriler sunuldu.

“Değişimi Dijitalizasyonla Yönet”

Geçtiğimiz günlerde gelenek haline gelen Tedarikçi Günü ile önemli bir etkinliği gerçekleştiren Siemens, sektörün bir araya gelmesini sağladı.  Etkinliğe Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye CFO’su Thomas Kolbinger, Enerji Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu üyesi Oğuz Tezel, Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörü Tuğrul Günal katıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>