Silikon Vadisi’nde robotla yemek siparişi başladı

0

Robotlar hayatımıza ne zaman girecek diye merak etmeye gerek kalmadı. Robotlar, biz farkında olmadan yavaş yavaş hayatımıza giriyorlar.

Robotla yemek siparişi

Geçtiğimiz yıllarda geliştirilen, evlere yemek siparişi robotu artık test aşamasından çıktı ve ilk kez Silikon Vadisi’nde full hizmet vermeye başlıyor. 

Silikon Vadisi bölgesinde evlere ve ofislere yemek siparişi çok yoğun talep görüyor. Bölgenin sakinleri de yeni teknolojileri görmeye alışkınlar ve teknolojiye hızla adapte oluyorlar.

Starship Technologies’in geliştirdiği robotlar artık Silikon Vadisi’nin sokaklarında restoranlar ve evler/ofisler arasında yeme taşımaya başladılar. Robotların sonraki hedefi ise ABD’deki diğer şehirler olacak. Starship Technologies ise Skype’ın kurucularının robot teknolojileri geliştirmek için kurduğu bir startup ve geliştirdikleri sipariş robotu şimdiden kendini kanıtlamış güçlü bir ürün olarak kabul görüyor.

Robotun içindeki ısı geçirmez bölmeye yerleştirilen sipariş müşteriye ulaşana kadar yemeğin lezzetini kaybetmesini engelliyor ve sipariş güven içinde müşteriye ulaşıyor. Müşteri ise kendisine gönderile şifre ile bölmeyi açarak siparişini teslim alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>