Silikon Vadisi’nde Trump paniği!

0

Silikon Vadisi’nde şu aralar en çok konuşulan konulardan bir tanesi, yeni başkanın göçmenlere yönelik tutumu. Zira Silikon Vadisi’nde küresel bir iş gücü kullanılırken, dünyanın her bölgesinden insanı burada bulmak mümkün. Genç işletmelerden dev markalara kadar yeni düzenlemelerden etkilenecek kişiler bulunurken, tüm dünyada bu düzenlemelerle tepki de gecikmedi.

Tepkiler gösterilse de Silikon Vadisi’ndeki firmalar adına şu anda işler biraz ağır ilerliyor. Zira düzenleme kapsamına giren personellerin geleceği noktasında belirsizlik hakim. Silikon Vadisi’nde yer alan firmaların temsilcileri tarafından yapılan açıklamalarda 2017’de kaçırılmış büyük iş planlarının en önemli nedeninin bu yeni düzenlemeler olacağını söylerken, ABD’de bu düzenlemelerden geri adım atılmadığı gibi bu yönde bir sinyal de verilmedi.

Silikon Vadisi’nde Kriz Modu

Silikon Vadisi’ne yönelik en dikkat çeken açıklamalardan birisi Amerikan Göçmenlik Avukatları Birliği başkanı Bill Stock’tan geldi. “Silikon Vadisi’nde panik yaşanıyor” diyen Stock, şu anda gündemdeki düzenlemelerin öngörülemezliğinden dolayı özellikle yeni kuruluşların ciddi bir güven sorunu yaşadığını belitti.

Son noktada ise şu anda genellikle bir erteleme planı uygulanıyor. Pek çok yeni Startup için planlar askıya alınırken, önümüzdeki günlerde ABD cephesinden atılacak bir adım ile birlikte bu alandaki yeni yol haritaları da çizilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>