Singtel gelirleri 2 kat arttı

0

Singtel gelirleri

Singtel gelirleri katlanarak artmaya devam ediyor. Dijital iş segmentine yönelik yatırımlarıyla dikkat çeken Singtel’in gelirleri yüzde 121.9 arttı.

Singtel gelirleri katlanarak artıyor

Singtel, dijital iş segmentinin faaliyet gelirlerini iki katına çıkardığını ve Aralık ayı çeyreği için 325 milyon dolar gelir sağladığını açıkladı. Şirketin bir önceki yıl dijital iş geliri 46 milyon dolardı. Şirket böylelikle gelirlerinde yüzde 121.9 artış sağlamış oldu.

Singtel’in “Dijital Yaşam” iş kolunda, dijital pazarlama şirketi Amobee, üstten video sağlayıcısı HOOQ ve analiz sağlayıcı DataSpark bulunuyor.

Singtel CEO’su Chua Sock Koong: “Ağ altyapısı ve spektrumdaki yatırımlarımızı bu dijital dünyadaki gelecekteki büyüme ve uzun vadeli getiriler için kritik olarak görüyoruz. Dönüşüm stratejimiz dijital ve BT hizmetleriyle bu çeyrek gelirlerimizin yüzde 23’ünü oluşturuyor” dedi.

Singtel, çeyrek boyunca müşteri portföyüne 6.600 faturalı müşteri ve 4.100 ön ödemeli müşteri ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>