Singtel yapay zeka laboratuvarı kuracak

0

Singtel yapay zeka

Singtel yapay zeka laboratuvarı kurarak Singapır’un “akıllı ulus” girişimine destek vermeyi amaçlıyor. Singtel yapay zeka laboratuvarı için 42.4 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandı.

Singtel yapay zeka çalışmalarını hızlandırıyor

Singtel kamu güvenliği, kalabalık şehir, ulaşım, sağlık ve üretim çözümleri için araştırma ve geliştirme uygulamaları üzerinde çalışmayı planladığını duyurdu. Bunun için 42.4 milyon dolarlık Bilişsel ve Yapay Zeka Laboratuvarı (SCALE) kurulacağı belirtildi.

Laboratuvar, Nanyang Technological University Singapore (NTU Singapur) ve Ulusal Araştırma Vakfı Singapur ile beş yıllık bir ortaklık çerçevesinde inşa edilecek. Burada yapay zeka, robotik, akıllı bilgi işlem ve gelişmiş veri analizine odaklanacak.

SCALE’de yaklaşık 100 Singtel ve NTU araştırmacısı, 200 araştırma mühendisi ve öğrenciler çalışacak. Singtel Group Enterprise CEO’su Bill Chang, “Bu iş birliği Singtel’in, dijital dönüşümünde ve Singapur’un amaçları doğrultusunda işletmelerini desteklemek için ortaya çıkan teknolojilerde fikri mülkiyet geliştirmek için önemli bir adım olduğunu gösteriyor.” Dedi.

Singtel, telekomünikasyon şirketi Singapur Bilim, Teknoloji ve Araştırma Ajansı (ASTAR) ile de bir anlaşma imzaladı. Böylelikle laboratuvarın Singapur’un akıllı ulus girişimini sürdürmesinin bir parçası olduğunu belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>