Şirketler bilim kurgu teknolojilerinin gerçek olacağına inanıyor

0

bilim kurgu teknolojileri

Yunan filozof Herakleitos, yüzyıllar önce “Değişmeyen tek şey değişimdir” demişti. Dünyanın gözümüzün önünde değiştiğini gördüğümüz bu dönemde de Herakleitos’un düşüncesi geçerliliğini koruyor.

FedEx’in Future is Now isimli çalışması, şirketlerin değişime ayak uydurma ve gelecekteki değişimler için planlarını ortaya koyuyor. Future is Now araştırmasına göre şirketlerin yüzde 60’ı geleceğe hazır olmak için işlerinin çeşitli yönlerinde deneyler yapıyor.

Araştırmaya göre yüzde 79’u Hindistan’ın geleceğe hazır bir dünya sunmak için Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti ve blok zinciri gibi teknolojilere öncelik verdiğini belirtiyor. Yaklaşık yüzde 83’ü bilim kurgu filmlerinde gördükleri teknolojinin ya günlük hayatlarının bir parçası olduğuna ya da önümüzdeki birkaç yıl içinde olacağına inanıyor.

FedEx Express Hindistan Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mohamad Sayegh: “Dijital dönüşüme geçiş hızlanırken, sürdürülebilirliğe odaklanan yenilikler ve en son teknolojiler işin geleceğini yönlendirmeye hazırlanıyor. Blockchain, IoT, otomasyon ve robotik alanındaki ilerlemeler, yalnızca lojistik endüstrisine değil, gelecekte tüm endüstrilere de öncülük edecek” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>