Şirketler blockchaine yatırım yapıyor mu?

0

Şirketler blockchaine

Şirketler blockchaine ilgi duysalar da bu konuda somut adımlar atmak zor olabiliyor. Yeni bir araştırmayla, şirketlerin blockchaine verdiği önem incelendi.

Şirketler blcokchaine güveniyor

Kripto paralarla hayatımıza giren blockchain teknolojisi, şirketler için dijitalleşmenin ana kaynağı haline geldi. Bu nedenle birçok şirket blockchain teknolojisine ilgi duyuyor.

Okta isimli bir kimlik yönetim şirketi, şirketlerin blockchain yatırımlarına yönelik araştırma raporu yayınladı

Araştırmada yıllık geliri en az 1 milyar dolar olan şirketler incelendi. Mühendislik, güvenlik ve IT gibi birimlerden yaklaşık 50 bin kişinin görüşleri alındı. Elde edilen sonuçlara göre her 5 dijital şirketten 3’ü blockchain teknolojisine yatırım yapıyor. Yüzde 61’lik blockchain yatırım oranının hiç de kötü olmadığı ifade ediliyor.

Ayrıca diğer teknolojilere bakıldığında da olumlu bir tablo çıkıyor. Şirketlerin yüzde 72’si IoT, YÜZDE 68’i yapay zeka, yüzde 58’i ise artırılmış gerçekliğe yatırım yapıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>