iOS için Skype For Business çıktı

0

skype-business-iphone6s-plus-heroSektörün en önde gelen sohbet yazılımı Skype’ın iş dünyası için Microsoft tarafından geliştirilen sürümü Skype For Business en nihayetinde iOS platformu için merhaba dedi. Şirketin bir başka ürünü olan Microsoft Lync yerine geçecek olan Skype For Business iTunes App Store üzerinden tam sürümü ile indirilebilir halde. Öte yandan Lync’e sahip olan kullanıcılar yeni bir güncelleme sayesinde, bu sürüme geçebilecekler.

Beta sürecindeki iOS 9 tabanlı hataların da ayıklandığı yeni tam sürümde, kullanıcılar arayüz üzerinden, arama çubuğu sayesinde diğer kullanıcıları, toplantıları ve mevcut sohbetleri bulabiliyor. Ayrıca arama çubuğu ile şirketlerin adres listesinden isim ya da soyadı, e-posta veya telefon numarası “şirketin çalışanı olmasa bile” görüşme yapmak için başka kimseler aranabiliyor. Bunun için tek gereken ise karşı tarafın Skype ID’sini bilmek.

Uygulama bunların yanında tam ekran video görüşmesi, daha büyük bir “sessiz” butonu, paylaşılan içeriği görüntülerken diğer kullanıcıyı da dinleme opsiyonları sunuyor. Skype For Business için gelecek versiyonlarda PowerPoint desteği de vereceği söylendi.

Skype For Business şimdilik iOS platformu için hizmet verirken, Android versiyonunun ise yıl sonuna doğru çıkacağı biliniyor.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>