Skyscanner’ı Çinliler satın aldı

0

Dünyanın en büyük turizim arama/fiyat karşılaştırma portallarından biri olan Skyscanner artık Çinlilerin.

Çin’in dev online turizm şirketi Ctrip.com, Skyscanner’ı satın almak için 1.4 milyar dolarlık anlaşma sağladı.

İş adamları kendi ihtiyaçları için Skyscanner’ı kurdu

Skyscanner, iki iş adamının iş gezileri için daha ucuz ve oteller bulmak için internette site site dolaşmaktan yorulması üzerine ortaya çıkmış ve çok geniş bir veritabanı oluşturarak, seyahat edenler için önemli bir fiyat karşılaştrma portaline dönüşmüştü.

Servisin Çinli bir dev tarafından satın alınması aynı zamanda son birkaç yıldır batılı şirketlerin en büyük korkusu olan, Çinli devlerin batı pazarlarına açılmasının da önemli bir örneği olarak görülüyor.

30 dilde hizmet veren site, her ay 60 milyon kullanıcıya ulaşıyor. Şimdi Çinli sahibinin de desteği ile, milyonlarca Çinli’nin bu Skyscanner’a akması bekleniyor.

Çin’de yüz milyonlarca kullanıcıya sahi ve kasalarında devasa nakit birikimleri olan teknoloji şirketleri artık ülke içinde daha fazla büyüyemeyeceğinin farkında ve gözlerini batı pazarına dikmiş durumdalar. Alibaba Amazon’a, Baidu Google’a, Xiaomi telefon üreticilerine rakip olarak şimdiden dikkat çekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>