Slack Calls nedir? Nasıl çalışıyor?

0

slack callsGrup iletişiminde son dönemin gözde uygulaması, bugün itibariyle Slack Calls adını verdiği özelliği devreye soktu. Bu uygulama sayesinde Slack kullanıcıları diğer Slack kullanıcıları veya kanallarıyla özel veya konferans aramaları gerçekleştirebilecekler. Slack daha önce Skype ve Google Hangouts gibi üçüncü parti firmalar aracılığıyla bünyesinde zaten bir arama özelliği barındırıyordu. Kendine has “Calls” özelliğinin ise ayrıca indirilmesi gerekiyor ve şu aşamada bazı sıkıntılar mevcut.

Slack Calls ile iletişim kurmak için takım/grup yöneticisinin ayarlardan bu özelliği etkinleştirmesi gerekiyor. Bu etkinleştirmenin ardından kullanıcılar tüm konu başlıklarının altında telefon simgesi görecekler. Bu simgeye tıklayarak arama gerçekleştirebilirsiniz. Konuşmalar esnasında kullanacağınız emojiler ise konuşmayı gerçekleştirdiğiniz kişinin kamerasında gözükecek.

Slack Calls kitlenin yarısına şimdiden ulaştı

Konu hakkında açıklama yapan Slack’in önemli isimlerinden April Underwood çalışan insanların hayatlarını daha kolay, keyif verici ve üretken hale getirmenin kendileri adına bir görev olduğunun altını çiziyor ve devam ediyor: “Sesli aramalar takım iletişiminde çok önemli bir yere sahip. Bu yüzden üçüncü parti firmaların uygulamaları büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Halihazırda Skype, Google Hangouts, Zoom ve BlueJeans gibi uygulamalarını kullananlar için Slack Calls ile bir sesli konuşma başlatmak kolay. Ancak daha basit çözümler arayanlar için bu yeni uygulama Slack’i daha işe yarar kılacak.”

Günlük 2,3 milyon kullanıcıya sahip olan Slack’in kullanıcılar kanadından en çok istenen özelliklerinden biri olan videolu/sesli sohbet özelliği şimdiden bu kitlenin yarısı tarafından kullanılmaya başlandı bile. Peki ya video aramalar? Slack bu özelliğin de yolda olduğunu duyurdu ancak ne zaman destekleyeceklerine dair net bir tarih vermedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>