Slack kullanıcı rekoru kırdı

0

Remote çalışmada yaşanan artışla birlikte Slack kullanıcı rekoru kırdı. Eş zamanlı olarak 12,5 milyon kullanıcı Slack’te aktif oldu.

Koronaviürs döneminde Slack kullanıcı rekoru kırdı

Koronavirüs salgını kapsamında birçok şirket uzaktan çalışma metodu uygulamaya başladı. Böylelikle çalışanların şirket içinde ve toplu alanlarda enfekte olma ihtimallerinin azaltılması hedeflendi.

Uzaktan çalışmada yaşanan artışla, iş odaklı uygulamalara da talep arttı. Özellikle Microsoft Teams ve Slack, bu dönemi çok verimli bir şekilde geçirmeye başladı.

150’den fazla ülkede faaliyet gösteren iş odaklı iletişim platformu Slack, koronavirüs döneminde yeni kullanıcılar kazanmayı başardı. Bu artışla birlikte Slack’in 16 Mart tarihli verilerine göre kullanıcı rekoru da kırıldı. Slack, 16 Mart tarihinde platformda 12,5 milyon kullanıcının aynı anda aktiflik gösterdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde IBM’in 350 bin çalışanı için Slack ile anlaşması gibi büyük ölçekli anlaşmalar da platformun kullanıcı kazanmasında büyük bir rol oynadı.

Benzer şekilde Microsoft Teams de koronavirüs döneminde kullanıcı bazlı yükseliş yaşayan platformlar arasında yer alıyor. Microsoft Teams Mart ayının başında günlük 44 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>