Snapchat’in yeni reklam politikası bir intihar mı?

1

20 milyar dolar piyasa değerine rağmen her yıl zarar eden Snapchat’in yatırımcılar için yeni bir Twitter felaketine dönüşmesi korkusu bir süredir yüksek sesle dile getiriliyordu. Snapchat şimdi, ya hep-ya hiç benzeri bir stratejiyi hayata geçirmiş olabilir.

Uygulama içindeki reklamlar için “reklamı geç” özelliğini yayına alan Snapchat, böylece kullanıcıların hiçbir reklamı görmeden uygulamayı kullanmasının önünü açtı. Ancak bu tehlikeye rağmen Snapchat, reklamverenlerin yaratıcılıklarına güveniyor. Bir süredir, reklam olduğu ancak videonun sonunda anlaşılan Native video reklamları yayına alan Snapchat, bu videoların izlenme sayısından son derece memnun görünüyor. Üstelik dev reklamverenlerin de bu formatı benimsemesi sayesinde Snapchat üzerindeki reklamların sayısının arttığını da söylemek mümkün. 

Snaprchat’in klasik reklamlara eklediği reklamı geç özelliği ise daha fazla reklamverenin yaratıcı fikirlerle çıkıp native reklam oluşturması için motive edici bir baskı oluşturacak. Sohbet uygulamasının bu yeni stratejisi başarılı olursa, uygulama çoğu firma için en etkili reklam mecralarından birine dönüşebilir. Bu da her yıl yaşadığı zararı sona erdirip artık kasasını milyar dolarlarla doldurmaya başlaması için iyi bir fırsat olabilir.

Yorumlar

  1. ModaSky en etkili ortam bence

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>