SoftBank işten çıkarmalara devam ediyor

0

SoftBank işten çıkarmalar

SoftBank Group, çalışanlarının yüzde 20’sini geçmesi beklenen zarar eden Vizyon Fonu’ndaki çalışanlarını işten çıkarmaya başladı.

Tokyo merkezli şirket bazı personellerini bilgilendirdi ve en az 100 işçinin bu işten çıkarmadan etkileneceğini söyledi. Merkezi Londra’da bulunan Vizyon Fonu birimi, Latin Amerika fonları personeli de dahil olmak üzere yaklaşık 500 çalışana sahipti. Bloomberg News’in bu ayın başlarında bildirdiğine göre, SoftBank en az %20 personel kesintisi planlamıştı.

Grubun milyarder kurucusu Kurucu Masayoshi Son, Ağustos ayında 23 milyar dolarlık rekor bir kaybın ardından holdinginde ve Vision Fund yatırım kolunda maliyet kesintileri uygulayacağını söylemişti. Zararların çoğu, Güney Kore Coupang Inc. ve DoorDash Inc. dahil olmak üzere portföy şirketlerinin değerlemelerindeki düşüşten geldi. SoftBank da yendeki zayıflık nedeniyle 6 milyar dolarlık döviz zararı bildirdi. Japon girişimci, uzun süreli bir teknoloji gerilemesinin üstesinden gelmek için savunmacı adımlar atacağını söyledi. SoftBank, geçen ay, hızlı büyümesi Son’un bir başlangıç ​​yatırımcısı olarak itibarını pekiştiren Çinli e-ticaret şirketi Alibaba Group Holding Ltd.’nin vadeli sözleşmelerini satarak 17 milyar dolardan fazla para topladığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>