Softbank THG yatırımlarına devam ediyor

0

Softbank THG

Softbank THG yatırımlarına devam ederken, şirketin hisseleri yüzde 14 artış gösterdi. Toplam yatırım tutarı 1 milyar doları aştı

Softbank THG için yatırım yapıyor

Güzellik ve yaşam tarzı e-ticaret şirketi THG HG Plc, Japon Softbank Group’tan yatırım almaya devam ediyor. Toplam yatırım tutarı 1 milyar doları geçmiş durumda.

Anlaşma, Softbank’a daha önce The Hut Group olarak bilinen Manchester merkezli şirkette yaklaşık yüzde 10 hisse ve THG’nin Ingenuity işine 1.6 milyar dolar daha yatırım yapma seçeneği veriyor. THG güzellik perakendecisi Lookfantastic, makyaj markası Illamasqua ve güzellik hizmeti Glossybox gibi dev markalara sahip.

Toplamda 1 milyar dolarlık yatırıma ulaşan THG bunun 730 milyon dolarını SoftBank’tan, 320 milyon dolarını ise diğer yatırımcılardan aldı.

Yeni yatırımlarla birlikte THG hisseleri yüzde 14’lük artışla önemli bir sıçrama yaşadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>