Softbank, Uber’den hisse satın aldı

0

Softbank hisse

Softbank hisse satın almaya tüm hızıyla devam ediyor. Softbank hisse satın alma işlemi bu kez Uber tarafında gerçekleşti ve yüzde 20’lik hisse satın alındı.

Softbank hisse satın aldı

Uber’de büyük bir pay sahibi olan Wall Street Journal ve Reuters’e göre Japon muhasebe şirketi Softbank ve yatırımcı grubu, açılış konuşmasını 48 milyar dolara yükseltti. Bu teklif, Uber hisselerinin yüzde 20’lik kısmı anlamına geliyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Uber’in kurulu 11 üyeden 17 üyeye artacak. Softbank yatırımının yönetim kuruluna istikrar sağlayabileceği düşünülüyor. 1 yıllık olan anlaşma Uber’in teknoloji yatırımlarını destekleyecek, büyümeyi hızlandıracak ve kurumsal yönetimi güçlendirecek.

Vergi konusu nedeniyle birçok hükümetle başı derde giren Uber’in, yeni yılda nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Daha önce yapılan araştırmalarda Uber ve Lyft kullanmanın sadece 5 yıl içinde ABD’de araç sahibi olmaktan daha ucuza denk geleceği belirtilmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>