Techinside Google News
Techinside Google News

SolarAPP+ güneş enerjisi kurulum izinlerini kolaylaştırıyor

ABD’de SolarAPP+ güneş enerjisi kurulum izinlerini kolaylaştırıyor. Platform ile ABD’de çatı tipi güneş paneli kurulumları daha hızlı yapılabilecek.
- Advertisement -

ABD’de SolarAPP+ güneş enerjisi kurulum izinlerini kolaylaştırıyor. Platform ile ABD’de çatı tipi güneş paneli kurulumları daha hızlı yapılabilecek.

SolarAPP+ güneş enerjisi kurulum izin sürelerini kısaltacak

ABD’nin Paris iklim anlaşmasına geri dönmesiyle, Başkan Joe Biden’ın 2035 yılına kadar ABD elektrik şebekesini karbondan arındırmak gibi önemli bir hedefi var.

Bu planın bir parçası olarak, Enerji Bakanlığı (DoE), çatı güneş enerjisi kurulumu için izin almayı çok daha kolay ve hızlı hale getireceğini duyurdu. Güneş enerjisi maliyeti son on yılda yüzde 90 düştü, ancak ABD’de izinle ilgili maliyetler bir çatı kurulumunun fiyatının üçte birini alabiliyor. DoE, bunun da ötesinde, güneş enerjisi izinlerinin ABD’de geniş ölçüde değişmesiyle bazı müşterilerin onay almak için aylarca beklemesi gerektiğini belirtiyor.

Solar Otomatik İzin İşleme (SolarAPP+) platformunun bu sorunları çözeceği ve yerel yönetimlerin izin başvurularını işlemesi için standart portal haline geleceği söyleniyor. Kurulumcuların ve denetçilerin sahada uyumluluğu doğrulamak için kullanabilecekleri standart bir denetim kontrol listesi oluştururken güvenliği sağlamak için kodları otomatik olarak kontrol eder.

Hükümet SolarAPP+ programını Arizona ve California çevresindeki dört toplulukta pilot uygulamaya dahil etti. DoE’nin güneş enerjisi direktörü Reuters’e verdiği demeçte, “Bugün çatılarında güneş enerjisi olan 3 milyon hanemiz var, ancak potansiyel çok daha büyük. Ev sahiplerinin güneş enerjisine gitmesini daha hızlı, daha kolay ve daha ucuz hale getirebilecek modern süreçler ve otomatikleştirilmiş bir izin platformuna sahip olmak, konut güneş enerjisi sektörünü genişletmeye gerçekten yardımcı olacak” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir